עמית שמרת

 

 

 

מתמודד לתפקיד:  חבר ועד
מחלקה: מתמטיקה
פקולטה: מדעי הטבע
מעמד העסקה: עמית הוראה

אני עמית, בן 41, בן זוג לטליה ואב לאליה. עמית הוראה במחלקה למתמטיקה מאז 2009. סיו”ר הארגון בשנה האחרונה, יו”ר הארגון בשנתיים שקדמו לה, ולפני כן מזכיר ועד העובדים. במסגרת תפקידי הובלתי – יחד עם שותפותיי ושותפיי – את המשא ומתן להסכם הקיבוצי החדש, שנחתם באוגוסט האחרון. הובלנו שביתה סולידרית וחזקה, בזכותה נבלם הניסיון לכפות עלינו הסכם מזיק, והגענו לשורה ארוכה של הישגים: תוספות שכר משמעותיות לכולנו, תוספות גבוהות במיוחד לחברי הסגל במסלולים המקפחים (עוזרי הוראה ומורים במסלול המקביל), העברת חלק מהמורים מן החוץ למסלול עמיתי הוראה, מינוי דוקטורנטים לדרגת “מדריך” בדומה לאוניברסיטאות אחרות, הבטחת הליך פיטורין הוגן לכל חברי הסגל, ביטחון תעסוקתי משופר לעובדים ותיקים ועוד. במהלך השנה האחרונה השקענו מאמץ רב באכיפת ההסכם הקיבוצי החדש, על מנת להבטיח שכולנו אכן נהנה מכל פירותיו. במקביל פעלנו לצמצם את הפגיעה בחברי הסגל בעקבות קיצוץ בתקציב האוניברסיטה, והתמודדנו כמובן עם משבר הקורונה. לשמחתי הצלחנו לשמור על האינטרסים של חברי הסגל גם בתקופה חריגה זו.

לאורך כל תקופת פעילותי, חתרתי גם לשפר בהתמדה את פעילותו השוטפת של הארגון: אנו מפיצים מידע רב מתמיד לחברי הסגל על זכויותיהם, חברי סגל רבים מתמיד פונים לארגון לקבלת ייעוץ וסיוע, הרחבנו את סל הרווחה ובנינו “זכרון ארגוני” שיישרת את ההנהגות העתידיות.

כהונתי בהנהגת הארגון לימדה אותי המון. זו הייתה תקופה מאתגרת, מלחיצה לעיתים, אך גם מרגשת ומספקת. הייתה זו זכות לשרת אתכם כמיטב יכולתי. כעת, לאחר ארבע וחצי שנים אינטנסיביות, אני רוצה להמשיך לתרום לארגון מניסיוני אבל גם “להוריד הילוך”. לכן אבקש מכם/ן לבחור בי לתפקיד חבר ועד, בו לא אהיה מעורב עוד בניהולו היומיומי של הארגון, אך אוכל לסייע בעיצוב המדיניות וקבלת ההחלטות העקרוניות. שלכם בתודה, עמית