רשימת המועמדים/ות לבחירות להנהגת הארגון 2020

 

 

ד”ר יעל סנה

מתמודדת לתפקיד: יו”ר הארגון או סגן/נית יו”ר הארגון
מחלקה: ניהול חינוך ופסיכולוגיה- קמפוס אילת
פקולטה :מדעי הרוח והחברה
מעמד העסקה : מורה מן החוץ

התחלתי דרכי בהוראה באוניברסיטת בן גוריון בשנת 2000. תמיד כמורה מן החוץ במחלקות ניהול ובהמשך פסיכולוגיה וחינוך. עבודת הדוקטורט שלי הייתה על קבלת החלטות בעיתות משבר.
כיהנתי כחברת מועצה בישוב להבים חמש שנים משנת 2018-2013. כיהנתי כיו”ר עמותה של הארגון הבינלאומי לאימון בארץ ICF במשך 4 שנים בין השנים 2010-2015 וכמו כן,כיו”ר עמותת עדן לנערות.ים בסיכון.

התפקיד כלל דאגה לארגון המאמנים בארץ באמצעות קבוצה של 10 חברי וועד כל הנושא של מו”מ, חלוקה תקציבית ודאגה לגאוות העובד וביטחון העובדים הוא נר לרגלי.
במהלך כהונתי ארצה לפעול עם הוועד על הדברים הבסיסיים לטובת הסגל הזוטר, כמו העמותה, התקנון,ההכשרה העתידית ליצירת המשכיות בהנהגה,השם של ארגון (זוטר)שמקנה לו מעמד זוטר ועד תנאי העסקה התואמים דירוג ודרגות ומכניסים לתוכם סוגיות הקשורות בביטחון ובתחושת השייכות של העובד, מדברים בסיסיים הקשורים לחנייה, לרכישת ציוד ועד העסקה לא בטוחה, המשתנה בין הסמסטרים  ופוגעת בתחושת הביטחון התעסוקתי ובהרגשת העובד.

הנושא של הדאגה לביטחון האדם בכלל והעובד בפרט מאד קרובה לתחום העיסוק שלי. כתבתי ספר אדם לאדם גשר העוסק בגישור בין עובדים למעסיקים, בעקבות גישור רב מערכתי שעשיתי עם עירית באר שבע-עובדי התחבורה הציבורית ו מטרודן שזכתה במכרז. פני היו לכיוון וועד העובדים של הארגון כבר לפני כשנתיים , אך לפני שנה בערך יצא מכרז/קול קורא לרכזת קשרי עובדים בסגל הזוטר ומאוגוסט אני ממלאת תפקיד זה.

תכונות האישיות שלי המבוססות על אמון לצד בחינה, מחויבות לצד אסרטיביות, מכוונות
למטרה לצד נחישות אג’יליות, אהבת האדם , הקשבה וסבלנות והשאיפה להביא נושאים לפתרון בהסכמה ובדרך שמביאה את כל הצדדים לפתרון אופטימלי עם ראיה לטווח הארוך. עם סיום כהונתה של ההנהגה הנוכחית, החלטתי להגיש את מועמדותי ליור /סגן יור , כדי לתרום מהניסיון שיש לי כאדם, מההיכרות עם עמותות כיור וועד , בזכות הניסיון בעבודה עם אנשים ובמצבי משבר וקבלת החלטות בתנאי אי וודאות ועל מנת להיות שם בעבורכם ולטובת העובדים בכל מה שהניסיון והאישיות שלי מאפשרים.

הניסיון בכלל ובארגון בפרט, ההשכלה, תחומי המומחיות כמגשרת/מנטורית אישית וארגונית ידע ומומחיות בפיתוח אישי וארגוני ועל אהבת והבנת צרכי האדם, בזכות זה ועל זה אתם יכולים לסמוך.
אבקש את אמונכם ואת הצבעתכם עבורי, כי רק מי שמצביע משפיע ומכריע, תודה.

 

 

ד”ר דליה עמארה 

מתמודדת  לתפקיד: יו”ר הארגון או סגנית יו”ר הארגון
מחלקה: מקרא, ארכיאולוגיה ומזרח קדום
פקולטה: מדעי הרוח והחברה
מעמד העסקה: עמית הוראה

שמי דליה עמארה ואני דוקטור למקרא, מלמדת במחלקה למקרא, ארכיאולוגיה ומזרח קדום בקמפוס מרקוס ובקמפוס אילת.משנת 2008 אני מועסקת במעמד של עמית הוראה ולפני כן, החל מ-1998 , במעמד של מורה מן החוץ ואסיסטנטית. את רוב לימודי עשיתי באוניברסיטה העברית בירושלים, שם הועסקתי גם בתפקידים של עוזרת הוראה ומחקר וגם כאסיסטנטית.

אני מכירה מקרוב ומכלי ראשון את הצרכים של חברי הסגל הזוטר כמעט בכל הדרגים וחלקי המשרות. אני רואה חשיבות רבה בחיזוק כוחו של הארגון מול רשויות האוניברסיטה, בהידוק הקשר בין הארגון ובין החברים שהוא מייצג, בשמירה על זכויותיהם של חברי הסגל הזוטר בכל הדרגים, בשמירה ביטחונם התעסוקתי לאורך זמן ובדאגה לפיצוי הולם במקרה של סיום עבודתם מצד האוניברסיטה. יש לי ניסיון ויכולת התדיינות עם שלטונות האוניברסיטה ואשמח להירתם בכל הכוח כדי לשמור על האינטרסים של חבריי, חברי הסגל הזוטר.

אני מקווה שתצביעו בשבילי בהמוניכם.

 

 

אלעד ארד 

מתמודד לתפקיד: חבר ועד או חבר ועדת ביקורת
מחלקה: כימיה
פקולטה: מדעי הטבע
מעמד העסקה: דוקטורנט

דוקטורנט במכון הננוטכנולוגיה ומועסק במחלקה לכימיה. אשמח להיות גם בועדת ביקורת. אנחנו צריכים חברי ועד פעילים ואכפתיים!

 

 

נדב הראל

מתמודד לתפקיד: חבר ועדת ביקורת
מחלקה: הנדסת חשמל
פקולטה:הנדסה
מעמד העסקה : אסיסטנט ב’

שמי נדב הראל, שנה שניה בדוקטורט במחלקה להנדסת חשמל, בה עשיתי גם את התארים הקודמים שלי. אני חבר סגל זוטר כבר 4 שנים. אני מתמודד לוועדת ביקורת של הארגון.

 

 

ד”ר מתן זיו אב

מתמודד לתפקיד: חבר ועד
מחלקה: מתמטיקה
פקולטה: מדעי הטבע
מעמד העסקה: עמית הוראה, מורה מן החוץ

אני עמית הוראה במחלקה למתמטיקה. מאז 1994, עבדתי באוניברסיטה כבודק תרגילים, עוזר הוראה, אסיסטנט, מורה מן החוץ, עמית הוראה, ואפילו מתרגל תמורת מלגה (לפני שמס הכנסה אסר על צורת העסקה זו)

כחבר ועד בשנה האחרונה הבאתי לקבלת נוהל החלטות חדש, שמאפשר בין היתר ניהול דיונים וקבלת החלטות בדרך אלקטרונית. בנוסף ובעיקר, שיפרתי את הניהול הממוחשב של רשימת החברים למצב שאנו יכולים אפילו לדעת מי וכמה מחברי הסגל חברים בארגון. להמשך אני מעוניין להמשיך לשפר את מחשוב הארגון, יש לי רעיונות לשיפורים בהתנהלות הארגון מול החברים – חלוקת המתנות, הבחירות, טיפול בבעיות מול האוניברסיטה. מכיוון שכחבר ועד קל יותר לפעול בכיוון זה, אני מבקש שוב להיבחר לתפקיד זה.

 

 

אלון זיו 

מתמודד לתפקיד: חבר ועד
מחלקה: מדעי החיים
פקולטה: מדעי הטבע
מעמד העסקה : אסיסטנט

אלון זיו, דוקטורנט בשנה השלישית לתואר. עשיתי  את התואר הראשון והשני שלי במחלקה.
בשנה האחרונה, במהלך השנה האחרונה נחשפתי לפעילות הארגון ולחשיבותה. אני מאמין שיש חשיבות לכך שנציג מהמחלקה למדעי החיים, אחת המחלקות העשירות בסטודנטים לתארים מתקדמים, יהיה נוכח בישיבות הועד ויקדם את האינטרסים שלנו.

 

 

ליאל כהן

מתמודדת לתפקיד: חברת ועד
מחלקה: הנדסת תעשייה וניהול, המכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב
פקולטה: הפקולטה לבריאות והפקולטה להנדסה
מעמד העסקה: אסיסטנטית

נעים מאוד, אני ליאל, דוקטורנטית במחלקה להנדסת תעשייה וניהול וכן במעבדה במכון הלאומי לביוטכנולוגיה (NIBN). התחלתי לתרגל באוניברסיטה במהלך התואר הראשון וזו השנה השישית בה אני מתרגלת בפקולטה להנדסה, ולמדעי הבריאות. בשנים האחרונות נחשפתי ללא מעט בעיות מהותיות במדיניות ובהתנהלות האוניברסיטה והמעסיקים בה אל מול חברי הסגל הזוטר. כמו כן התחוור לי כמה גדולים הפערים במעורבות ובידע שלנו המתרגלים לגבי הזכויות שלנו, ואפילו לגבי הפרטים הטכניים שעשויים לפגוע לנו בשכר. הייתי פעילה בשביתה אחרונה וכן פעלתי בהצלחה לשינוי הנוהל כך שכל דוקטורנט שמקבל מלגה יקבל תו חנייה בחינם מהאוניברסיטה בשנה שעברה הייתי חברת ועד פעילה בארגון ואני מקווה להמשיך בכך גם השנה, על מנת להמשיך לקדם את המעמד שלנו, הידע של חברי הסגל לגבי זכויותיהם וכן להוסיף עוד שינויים שייטיבו איתנו. אם לא נדאג לעצמנו, אף אחר אחר לא ידאג לנו…שיהיה לכולנו בהצלחה.

 

 

ד”ר סטפני לרר

מתמודדת  לתפקיד: חברת ועד
מחלקה:  English as a Foreign Language
פקולטה: מדעי הרוח והחברה
מעמד העסקה: מסלול מקביל זוטר

Maslul Hamakbil, 100% misrah at BGU for 27 years, I teach Advanced Aleph and Advanced Bet English courses plus scientific writing to doctoral students and have been a member of the Vaad Segel Zutar for the past eight years.

Comprised of language and nursing instructors, Maslul Hamakbil is the smallest (and cheapest!) group of zutar workers – the substantial gains we made as a result of the last strike were long overdue. In participating as a member of the union board, I’ve learned a lot about employer/employee relations and, especially, how critical it is to ask the right questions in advance of signing any contract and, before it’s to late, understand one’s employment conditions. For this reason alone, everyone should become more active – join the vaad!

 

 

ד”ר יונה מייזל

מתמודד לתפקיד: חבר ועדת ביקורת
מחלקה: מתמטיקה
פקולטה: מדעי הטבע
מעמד העסקה : עמית הוראה

הייתי חבר ועדת ביקורת בשנה החולפת, ואני חבר סגל זוטר משנת 2000 ועובד כעמית הוראה משנת 2009

 

 

סופיה סולומון

מתמודדת לתפקיד: חברת ועד
מחלקה: פוליטיקה וממשל
פקולטה: מדעי הרוח והחברה
מעמד העסקה: אסיסטנטית ועמיתת הוראה

טודנטית לתואר שלישי בפוליטיקה וממשל. עוזרת הוראה בקורסי מבואות זו השנה החמישית. תחום המחקר שלי עוסק במחאות, אקטיביזם והמסגרת הדמוקרטית, ספורט ופוליטיקה צבא וחברה. סוגיות קריטיות עבורי: שוויון מגדרי וייצוג שוויוני, הוגנות בהעסקה ונורמות עבודה שכוללות נגישות מיוחדת לנושא הטרדות רגשיות (Bullying) במסגרת התעסוקתית והאוניברסיטאית בכלל. מזה כמה שנים שהצעת החוק למניעת התעמרות במקומות העבודה “תקועה” בשלב ההצעה הטרומית בכנסת וזאת למרות שלפי מחקרים בנושא כל איש\ה רביעי סובלים ו\או יסבלו מהתעמרות במקום עבודתם בישראל. אני רואה חשיבות גדולה בדחיפת הנושא למודעות הציבורית דרכנו- נשות ואנשי האקדמיה- כאמצעי לחץ וכקרקע מופלאה אשר ידועה בהנפת דגלים שהפוליטיקאים היו מעוניינים לקפל. אני מאמינה בקהיליית הסטודנטיות והסטודנטים שבכוחם, כפי שההיסטוריה תעיד- לחולל את השינויים הכי משמעותיים עבור החברה כולה ובעיקר עבור מחוסרי ומחוסרות הקול.

 

 

ג’ורדן סופינסקי

מתמודד  לתפקיד: חבר ועד
מחלקה: אנגלית כשפה זרה
פקולטה: מדעי הרוח והחברה, מדעי ההנדסה
מעמד העסקה: מסלול מקביל זוטר

I’ve been a maslul hamakbil EFL teacher at the university for several years and have worked at other colleges and universities in Israel. My wife and children made aliya in 2005 from Philadelphia, where I had taught in its public schools and was deeply involved in union activities, including a major strike

It is vitally important to me that our union is strong. This means that if elected, I will dedicate time and energy to all issues, big and small

 

 

מוחמד עיראקי 

מתמודד לתפקיד: חבר ועד
מחלקה: המחלקה למיקרוביולוגיה, אימונולוגיה, וגנטיקה
פקולטה: מדעי הבריאות
מעמד העסקה: דוקטורנט

שמי מוחמד עיראקי, דוקטורנט במחלקה למיקרוביולוגיה, אימונולוגיה, וגנטיקה. למדתי באוניברסיטה את כל התארים עד כה וחשוב לי לעזור לחברי הסגל הזוטר בקשיים שיש לנו כתלמידי מחקר ומועסקים בהוראה.

הפקולטה למדעי הבריאות מתנהלת באופן שונה משאר הקמפוס ולכן אני מוצא צורך מיוחד לייצוג גבוה שלה בועד העובדים. ייצוג מוגבר זה יסייע לחברי הסגל שלנו להכיר את הזכויות שלהם.

 

 

מעין פדן

מתמודדת לתפקיד: חברת ועד
מחלקה: :  התכנית למגדר, המחלקה ללימודים רב תחומיים
פקולטה: מדעי הרוח והחברה
מעמד העסקה: עמיתת הוראה

אני מעיין, בת 33, עובדת כבר שבע שנים באוניברסיטה – בהתחלה כמתרגלת והיום כמרצה במעמד של עמיתת הוראה. בשנותיי באוניברסיטה, גם כסטודנטית וגם כחברת סגל זוטר, השתתפתי והובלתי מאבקים רבים בנושאים של שוויון מגדרי, הוגנות וטיפול בהטרדות מיניות. נכון להיום אני חברה בפורום כלל-אוניברסיטאי לניסוח מחדש של תקנון המניעה והטיפול של ההטרדות המיניות, וגאה לייצג בפורום הזה את הסגל הזוטר ולקדם יחס הוגן כלפינו גם באפיק זה. אשמח אם תתנו לי את ההזדמנות להמשיך ולעשות זאת.

 

 

מוטקה פורת

מתמודד לתפקיד :חבר ועד
מחלקה: מתמטיקה
פקולטה: טבע
מעמד העסקה : אסיסטנט

שמי מוטקה דוקטורנט למתמטיקה ומתרגל באוניברסיטה מזה 5 שנים. בשנה האחרונה הייתי חבר בועד המנהל של הארגון ואשמח להמשיך בתפקיד זה גם בשנה הקרובה. מהדברים שחשוב לי לקדם כחבר ועד :חיזוק הקשר בין הארגון לחבריו, העלאת המודעות לארגון ולפעילותיו ושקיפות ארגונית.

 

 

מאיר שימקו

מתמודד לתפקיד: חבר ועד
מחלקה: ניהול
פקולטה: ניהול
מעמד העסקה :עמית הוראה

שמי מאיר שימקו ואני עמית הוראה באוניברסיטה כ- 5 שנים בפקולטה לניהול בפרויקט הפרקטיקום של שנה ג’.
אני מנחה את הסטודנטים בפרויקט הגמר שלהם. השנה אני מנחה כ – 45 סטודנטים ב -9 קבוצות כולל 5 קבוצות שעוסקות בנישות חברתיות. אני כלכלן בהשכלתי ועוסק בתחומי פיתוח עסקי, פיננסים, שיווק, מכירות, מו”מ ועוד למעלה מ-30 שנה בתפקידים בכירים בחברות גדולות בארץ ובעולם וכעצמאי. בן 56 ואבא ל-5 ילדים, מרחובות  במקור אך גר בדרום למעלה מ 30 שנה בבאר שבע, בית קמה ועתה בלהבים. מתנדב במגוון ארגוניים חברתיים בתחום המנטורינג בדגש על מנטורינג פיננסי, עסקי ושיווקי.
אשמח להיות חבר בועד הארגון ולתרום את ניסיוני הפיננסי וניסיוני במו”מ בהתנהלות השוטפת של הארגון מול האוניברסיטה (וספקים שונים), נושא שאני מעריך שגוזל לא מעט מזמנו של הוועד במטרה לחזק ולשפר את מעמדו של הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן גוריון.

 

אתי תבל

מתמודדת לתפקיד: חברת ועד
מחלקה: ניהול
פקולטה: ניהול
מעמד העסקה: אסיסטנטית

אסיסטנטית ב’, מתרגלת בקורס יסודות המימון במחלקה לניהול. שנה שניה בועד הסגל הזוטר.
שמחה להיות נציגת הפקולטה לניהול- באהבה רבה